sobota 4. októbra 2014

Návrat k štátu!

V dňoch 29. - 30. septembra 2014 sa v Ríme konala medzinárodná konferencia o sociálnej a ekonomickej situácii v Európskej únii. Zúčastnili sa na nej zástupcovia všetkých národných parlamentov EÚ, aby v súlade s tzv. fiškálnym kompaktom diskutovali o podpore ekonomického rastu, znižovania nerovností, ako aj o aktuálnych európskych ekonomických nástrojoch, vrátane bankovej únie, európskeho semestra či daňovej koordinácie. Národnú radu Slovenskej republiky som reprezentoval ja ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti a tiež predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Daniel Duchoň (Smer-SD). Na konferencii som predniesol príspevok, v ktorom som kritizoval transatlantickú dohodu medzi EÚ a USA, čo vyvolalo pozitívnu reakciu viacerých hostí. V Európe očividne rastie odpor voči TTIP. Svoj krátky príspevok prinášam v slovenskom preklade.

Potrebujeme návrat štátu do ekonomiky

Žijeme v časoch sociálnej krízy. V Európe rastie chudoba, rastie nezamestnanosť, rastú nerovnosti, jedine ekonomický rast „nerastie“. Toto všetko je dôsledok politiky neoliberalizmu, ktorý je postavený na princípoch privatizácie, liberalizácie a deregulácie. Podľa môjho názoru by sme tieto neoliberálne princípy mali nahradiť návratom k štátnym zásahom do ekonomiky, väčšou ochranou nášho európskeho sociálneho modelu, väčším prerozdelením bohatstva a silnejším sociálnym štátom.

Dnes sa síce v EÚ odrazu veľa hovorí o sociálnej dimenzii, ale realita je stále o tom istom a liberalizácia trhov pokračuje. Dokonca sa dnes vyjednáva o veľmi nebezpečnej dohode, ktorej sa hovorí TTIP – mám na mysli Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo medzi EÚ a USA. Táto gigantická obchodná dohoda môže zlikvidovať náš európsky sociálny a environmentálny model. Raz a navždy! A najzarážajúcejšie je, že dohoda TTIP sa vyjednáva bez účasti občanov a ich zástupcov, bez transparentnosti a demokracie.

Americká kolonizácia Európy?

Obávam sa, že žijeme v časoch americkej kolonizácie a my, národné parlamenty, sa k tomu nemôžeme ani len vyjadriť. Môže to priniesť viac nerovnosti a chudoby do Európy. Môže to priniesť zničujúce „preteky ku dnu“ v oblasti sociálnych a environmentálnych štandardov či v oblasti bezpečnosti našich potravín. Osobne považujem predmetnú obchodnú dohodu s USA za najväčšie nebezpečenstvo pre európsky sociálny model.

Zabudnime na neoliberálnu dogmu, podľa ktorej voľný trh a globálna liberalizácia pomôže vyriešiť naše problémy. Nie, nepomôže! Naopak, iba ohrozí naše sociálne hodnoty a demokratické princípy. Potrebujem dostať globalizáciu pod kontrolu a nedovoliť, aby globalizácia dostala pod kontrolu nás. Volám po väčšej demokracii v ekonomike, po väčšej spoločenskej kontrole trhov – volám po návrate štátu.

Pre bližšie informácie o rizikách TTIP odkazujem na záznam z konferencie, ktorá sa pod mojou záštitou konala 22. septembra 2014 v Bratislave. 

31 komentárov:

 1. Finančný prielom

  Život je naozaj milosť, i ' am Daan Sophia v súčasnosti v Kalifornii USA. Chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti s vami o tom, ako som dostal pôžičku $185 000,00 USD na jasné mojej banky návrhu a začať novú firmu. Všetko to začalo, keď som stratil svoj domov a veci vzhľadom k návrhu banky som vzal na vyrovnanie niektorých účtov a niektoré osobné potreby. Stal som sa tak zúfalý a začal hľadať prostriedky vo všetkých prostriedkoch. Našťastie pre mňa som počul môj kolega hovorí o tejto spoločnosti, mám záujem, aj keď som sa bál, že sú scammed, bol som nútený mojej situácii a nemal inú možnosť, ako sa snažiť poradiť od môjho priateľa, pokiaľ ide o túto veľmi spoločnosť a dostal ich kontakt znecitlivenie r, ako sa InTouch s nimi naozaj ma skeptický kvôli mojej minulej skúsenosti s on-line veritelia, málo som vedel, že to veľmi spoločnosť "progresívna pôžička Inc bol godsent pre mňa a moju rodinu a celý internetový svet, táto spoločnosť bola veľkou pomocou pre mňa a som e môjho kolegu a dnes som hrdým vlastníkom dobre organizovanej podnikania a zodpovednosti sú dobre spracované všetky vďaka Josef Lewis z (progresiveloan@yahoo.com).. Takže ak naozaj ste skutočne potrebujú pôžičku buď rozšíriť alebo začať svoj vlastný podnik alebo v akejkoľvek forme finančných ťažkostí, radím vám dať pán Josef Lewis progresívny úver možnosť finančnej povznášajúci vo vašom živote email : progresiveloan@yahoo.com alebo volajte/text + 1 (603) 786-7565 a nie obetí online podvod v mene získanie úveru. vďaka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chcem poďakovať pánovi Daltonovi za diamantové pôžičky za to, že mi poskytol pôžičku v hodnote 43000 eur. Podvádzal som niekoľko pokusov o zabezpečenie pôžičky. až som myslel Daltona, ktorý mi dal pôžičku. ak dnes potrebujete legitímnu pôžičku, vyhýbajte sa podvodom a kontaktujte diamantové pôžičky prostredníctvom e-mailu: diamondloans24@yahoo.com whatsapp: +16613814014

   Odstrániť
  2. Chcem poďakovať pánovi Daltonovi za diamantové pôžičky za to, že mi poskytol pôžičku v hodnote 43000 eur. Podvádzal som niekoľko pokusov o zabezpečenie pôžičky. pokiaľ som nemal na mysli Daltona, ktorý mi dal pôžičku. ak dnes potrebujete legitímnu pôžičku, vyhýbajte sa podvodom a kontaktujte diamantové pôžičky prostredníctvom e-mailu: diamondloans24@yahoo.com whatsapp: +16613814014

   Odstrániť
 2. Som súkromný veriteľ, ktorý poskytuje pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 3%. Poskytujeme všetky druhy pôžičiek, ako sú školské pôžičky, obchodné pôžičky, pôžičky na bývanie, poľnohospodárske pôžičky, osobné pôžičky, pôžičky na autá a ďalšie dobré dôvody. Poskytujem tiež pôžičku vo výške 5 000 USD - 10 000 000,00 USD so sadzbou 3%. Trvanie 1-15 rokov v závislosti od sumy, ktorú potrebujete ako pôžičku. Pre viac informácií nás kontaktujte na: (vadez.torres.financialcompany@gmail.com)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chcem poďakovať pánovi Daltonovi za diamantové pôžičky za to, že mi poskytol pôžičku v hodnote 43000 eur. Podvádzal som niekoľko pokusov o zabezpečenie pôžičky. až som myslel Daltona, ktorý mi dal pôžičku. ak dnes potrebujete legitímnu pôžičku, vyhýbajte sa podvodom a kontaktujte diamantové pôžičky prostredníctvom e-mailu: diamondloans24@yahoo.com whatsapp: +16613814014

   Odstrániť
 3. Som tak šťastná, že som dostala pôžičku od pani Kayla Abubakerovej, teraz sa môj život vrátil k normálu, a moje podnikanie sa hladko deje vďaka pani Kayla Abubakerovej, môžete sa s ním tiež spojiť, ak potrebujete pôžičku dnes? Pošlite mu e-mail prostredníctvom: (financierlibertycapitals@gmail.com)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chcem poďakovať pánovi Daltonovi za diamantové pôžičky za to, že mi poskytol pôžičku v hodnote 43000 eur. Podvádzal som niekoľko pokusov o zabezpečenie pôžičky. až som myslel Daltona, ktorý mi dal pôžičku. ak dnes potrebujete legitímnu pôžičku, vyhýbajte sa podvodom a kontaktujte diamantové pôžičky prostredníctvom e-mailu: diamondloans24@yahoo.com whatsapp: +16613814014

   Odstrániť
 4. Bývam v Holandsku a som dnes šťastná žena? Ja som si povedal, že každý veriteľ, ktorý by mohol zmeniť môj život a život mojej rodiny, doporučím im každú osobu, ktorá hľadá pôžičku. Ak potrebujete pôžičku a ste si stopercentne istí, že pôžičku splatíte, kontaktujte ich a povedzte im, že sa na vás obrátila pani Fayeová. sabinhelps@gmail.com alebo jej odkaz na +79267494861.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Chcem oceniť pôžičky Karin Sabine pre mňa pôžičku 40 000 €. Ak potrebujete urgentnú pôžičku, vyhnite sa podvodom od falošných veriteľov a prihláste sa prostredníctvom skutočnej pôžičkovej firmy e-mailom sabinhelps@gmail.com whatsapp +79267494861

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pôžička – Hypotéky až 100 000eur a viac
  - Ponúkame Pôžičku DO 100 000 eur, Pre každého,
  - Pôžička na účet
  - Bez preverovania bankového registra,
  - Seriózne jednanie
  Ak mate záujem o uver, stačí do emailu uviesť vaše, meno, priezvisko, telefónne číslo,. My vás budeme následne kontaktovať.
  E-mail: pozrirych@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Dobrý deň, prajem vám veľkú radosť, pretože som dnes dostal pôžičku vo výške 89 000 EUR od tejto dobrej spoločnosti. Môžete ich tiež kontaktovať, ak potrebujete rýchlu pôžičku, kontaktujte ich prostredníctvom tohto e-mailu: (sabinhelps@gmail.com) alebo whatsapp: +79267494861

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Túto spoločnosť vlastní skupina kresťanských matiek. Šťastnú nedeľu .. Po dnešnej bohoslužbe sa s vami chcem podeliť o našu kreditnú ponuku. Sme súkromná a čestná spoločnosť. ponúkame rýchly úver matkám a otcom, ktorí potrebujú peniaze. naše služby zahŕňajú. domáci úver; úver na zaplatenie dlhov; úver na kúpu auta alebo začatie podnikania. naozaj potrebujete úver? toto je skvelá príležitosť na získanie kreditu. Sme otvorení pre podnikanie 24 hodín 7 dní v týždni. Sme našim právnym oddelením, aby sme uzavreli dohodu so spoločnosťou a dlžníkom. Vaša bezpečnosť je 100% zaručená. prevádzkujeme čestnú spoločnosť, všetko je pravda. Ak máte otázky týkajúce sa kreditu, pošlite nám e-mail na adresu uver.spolocnosti@yahoo.com Boh žehná vašu rodinu.

  OdpovedaťOdstrániť


 9. Potrebujete úver? Požiadajte o úver u nás. Som 60 rokov pani. Založil som túto spoločnosť nie na znova, ale na pomoc svojim ľuďom v núdzi. Mal som 15 rokov, keď som cestoval do Talianska so svojimi rodičmi. Boli sme veľmi chudobní, niekedy chodíme spať bez jedla. Som vďačný Bohu za to, že tak požehnal moju rodinu. Mojím plánom je pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí úverom. Najmä chudobné matky. Dávam vám túto príležitosť získať úver dnes. naša ponuka je krátkodobá a dlhá. ponúkame úver všetkým, ktorí to skutočne potrebujú, od 5 000 EUR do 100 000 EUR. pre spoločnosť, ktorá potrebuje obrovský úver, môžeme ponúknuť 500 000 až 1 milión EUR. naše služby sú rýchle a sme veľmi spoľahliví a správame sa k nášmu zákazníkovi čestne. ak žijete na Slovensku a potrebujete kredit, kontaktujte nás pomocou tejto e-mailovej adresy uver.spolocnosti@yahoo.com, pretože sme pripravení vám pomôcť. milujeme ťa.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Venujte prosím 1 minútu svojho času prečítaniu tejto správy. Hľadal som úver, ktorý moja banka na Slovensku odmietla ponúknuť. Väčšina online súkromných spoločností odo mňa pýtala peniaze. Je to ťažká doba plat nestačí, o spoločnosti Laura sa dozvedám po prečítaní niekoľkých uznaní od dámy zvanej emilia, potreboval som peniaze na ošetrenie môjho manžela. Požiadal som o pôžičku od spoločnosti Laura Company s pomocou tejto dámy sa mi podarilo získať 35 000 EUR, môj manžel mal zaplatenú operáciu. táto spoločnosť je čestná. Ak potrebujete kredit, odporúčam vám kontaktovať ich teraz uver.spolocnosti@yahoo.com
  Kristina

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Som Mária, žijem v Levoči. Čítal som o dobrosrdečnej katolíckej dáme, ktorá vlastní súkromnú úverovú spoločnosť, a uchádzam sa o 20000 EUR. Som tu, aby som všetkým potvrdil, že som dnes dostal na svoj bankový účet 20000 EUR. Ďakujeme emilii za zdieľanie o Laure. Som hrdý na to, že táto dáma odvádza tak skvelú prácu a mení život ľudí. ak žijete na Slovensku muž alebo žena a potrebujete urgentné peniaze bez ohľadu na to, v akej situácii sa nachádzate, obráťte sa na uver.spolocnosti@yahoo.com, vaše šance na rýchle a cenovo dostupné peniaze sú 100%

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ahojte všetci, strašilo ma toľko spoločností, ktoré tvrdili, že sú skutočnými veriteľmi, ale všetko moje úsilie vyšlo nazmar, stratil som viac ako 3 500 eur za falošných veriteľov, ktorí tvrdia, že nie sú. Pokiaľ mi môj priateľ nepredstavil správneho veriteľa, ktorého som kontaktoval, a úspešne som od neho získal pôžičku len za 48 hodín, odporučil by som každému, kto hľadá pôžičku bez obáv, aby ho kontaktoval prostredníctvom e-mailu: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447868753778

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ahojte všetci, strašilo ma toľko spoločností, ktoré tvrdili, že sú skutočnými veriteľmi, ale všetko moje úsilie vyšlo nazmar, stratil som viac ako 3 500 eur za falošných veriteľov, ktorí tvrdia, že nie sú. Pokiaľ mi môj priateľ nepredstavil správneho veriteľa, ktorého som kontaktoval, a úspešne som od neho získal pôžičku len za 48 hodín, odporučil by som každému, kto hľadá pôžičku bez obáv, aby ho kontaktoval prostredníctvom e-mailu: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447868753778

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Som Marián, od roku 2020 hľadám dobrú úverovú spoločnosť, ktorá by požičala 40 000 EUR, kým som medzi všetkými online spoločnosťami nestretol adresu info.annie_finance0@yahoo.com, iba táto spoločnosť mohla skutočne poslať úver na môj bankový účet na Slovensku, pretože z tohto dôvodu by každý, kto hľadá úver, mal kontaktovať info.annie_finance0@yahoo.com, táto spoločnosť skutočne ponúka úver. musíte kontaktovať niekoľko spoločností, moja otázka je, dostali ste pôžičku? odpoveď je nie. Hovorím ti pravdu, pretože nechcem, aby si strácal čas malými peniazmi, ktoré máš na poplatkoch. Ak ste na Slovensku, kontaktujte túto spoločnosť teraz. V ten istý deň môžete získať 5 000 až 10 000 eur. 20000 EUR až 50 000 EUR do 24 hodín. proces je ľahký kontakt info.annie_finance0@yahoo.com

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Čaute chlapci, chcel by som sa veľmi pekne poďakovať spoločnosti LAPO MICRO FINANCE, ktorá mi poskytla pôžičku na lekárske ošetrenie môjho chorého dieťaťa. Som veľmi rád, že som dnes stretol LAPO. Ak potrebujete súrnu pôžičku, kontaktujte ich e -mailom: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Stali ste sa niekedy obeťou podvodu? Stratili ste peňaženku alebo peniaze kvôli falošným hackerom alebo poskytovateľom pôžičiek online? Žiadam vás, aby ste kontaktovali tohto dôveryhodného hackera a experta na obnovu GENUINE HACKER. Stal som sa obeťou falošných ľudí vydávajúcich sa za binárne opcie a bitcoinových investorov, prišiel som o sumu 10 000 $ a 2 BTC z mojej bitcoinovej peňaženky v prospech týchto podvodníkov. Chvíľu trvalo, kým som si uvedomil, že sú falošné a cítil som sa naozaj zranený. Potom sa o tom dozvedel môj priateľ a odporučil ma GENUINE HACKEROVI, ktorý mi pomohol získať späť všetko, čo som stratil. Pre viac informácií pošlite e-mail na GENUINEHACKERS000@GMAIL.COM alebo cez WhatsApp +1 (260) 218-3592.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Ponúkame pôžičky a finančné služby všetkého druhu. Naše pôžičky od spoločností až po osobné pôžičky alebo dlhodobé alebo krátkodobé s výhodnými úrokovými sadzbami (2%). Náš úverový proces je veľmi rýchly a spoľahlivý so zárukami. Pre viac informácií o našich službách nás navštívte na našej emailovej adrese; { pedrosalvador346@gmail.com } dajte nám prosím vedieť, koľko úveru potrebujete a chcete trvanie úveru. Dúfame, že sa nám ozvete. Môžete poslať správu na e-mailovú adresu

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Som Lydia Veronika z Belgicka. Požiadal som o pôžičku vo výške 9 000 eur a MICHEAL JOSE FINANCE HOME mi ju po 3 dňoch od mojej žiadosti schválila. Pre viac informácií ho môžete kontaktovať na: infomichealfinanceltd@gmail.com alebo WhatsApp: +14699724809

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Som KLydia veronika z Belgumu, požiadal som o pôžičku vo výške 9 000 eur a bola schválená s MICHEAL JOSE FINANCE HOME po 3 dňoch od mojej žiadosti, každý, kto hľadá legitímnu pôžičku, odkázal by som vás na túto spoločnosť, som skutočne vďačný za pomoc, ktorú mi poskytli. Pre viac informácií ho môžete kontaktovať na: infomichealfinanceltd@gmail.com alebo WhatsApp: +14699724809

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Ahojte priatelia, dnes som veľmi šťastný, že som úspešne dostal svoju pôžičku od spoločnosti Mark loan Ltd na svoj účet, aby som zaplatil svoje účty a dobre sa postaral o svoju rodinu, ak potrebujete aj pôžičku, nenechajte si ujsť túto príležitosť poslať mu e-mail a získať svoju Tiež ich kontaktujte teraz na (infomichealfinanceltd@gmail.com) alebo whatsapp +1 (469) 972-4809. Veľa šťastia

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Dobrý deň, chcem sa pomocou tohto média s vami podeliť o úverovú spoločnosť, ktorá mi pomáha získať komerčný úver so zrozumiteľnými podmienkami. ponúkajú všetky typy pôžičiek.
  Kontaktný e-mail: (infomichealfinanceltd@gmail.com) alebo whatsapp +1 (469) 972-4809.

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Ahojte priatelia, dnes som veľmi šťastný, že som na svoj účet úspešne dostal pôžičku od spoločnosti Micheal loan Ltd, aby som mohol platiť svoje účty a dobre sa starať o svoju rodinu, ak potrebujete aj pôžičku, nenechajte si ujsť túto príležitosť poslať mu e-mail a získať svoju Tiež ich kontaktujte teraz na (infomichealfinanceltd@gmail.com) alebo whatsapp +1 (469) 972-4809. Veľa šťastia

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Už vás nebaví hľadať pôžičky a hypotéky, alebo vás neustále odmietajú banky a iné finančné inštitúcie či schéma mikrofinancovania. Týmto vás chceme informovať so 100% zárukou, že ponúkame pôžičky v akejkoľvek výške s úrokovou sadzbou 2% mesačne. Poskytujeme PÔŽIČKY na rozvoj podnikania. konkurenčná výhoda/expanzia podnikania. Buďte si istí, že sme certifikovaní, dôveryhodní, spoľahliví, efektívni, rýchli a dynamickí. a zúčastnený finančník pre nehnuteľnosti a akýkoľvek druh financovania podnikania, poskytujeme dlhodobý úver na maximálne dva až päťdesiat rokov a všetky úrokové sadzby a vypočítame a umožníme ročnú platbu Email: loancreditinstitutions00@gmail.com .

  Ponúkame nasledujúce typy pôžičiek a oveľa viac;

  * Osobné pôžičky (pôžička bez zabezpečenia)
  * Podnikateľské pôžičky (úver bez ručenia)
  * Konsolidačná pôžička
  * Kombinovaná pôžička
  * Vylepšenie domácnosti

  Ak chcete kontaktovať vyhľadávanie pôžičiek, v odpovedi uveďte svoje e-mailové ID, aby som vám mohol poslať viac na schválenie
  Ďakujeme, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: loancreditinstitutions00@gmail.com
  zavolajte alebo cez WhatsApp: +393512114999

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Potrebujete naliehavú pôžičku na zaplatenie účtov alebo splatenie dlhov, ak áno, môžete sa obrátiť na úverovú spoločnosť, ktorá vám pomôže
  pre pôžičku ich môžete kontaktovať na adrese davidmullerloancompany@gmail.com alebo cez Whatsapp: +1 (513) 914-6128 na pôžičku

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Vážený zákazník,

  Potrebujete osobnú pôžičku, investičnú pôžičku, dovolenkovú pôžičku, podnikateľskú pôžičku, študentskú pôžičku, pôžičku na bývanie alebo akýkoľvek druh pôžičky? Ponúkame pôžičky s 2% úrokovou sadzbou. Ponúkame výhodné pôžičky od 2 000 eur do 10 000 000 eur. Kontaktujte nás e-mailom: (richardcosmos5@gmail.com) pre viac informácií.

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Hľadáte podnikateľský úver? Osobné pôžičky, pôžičky na bývanie, pôžičky na autá, študentské pôžičky, pôžičky na reštrukturalizáciu dlhu, nezabezpečené pôžičky, pôžičky rizikového kapitálu s 2% úrokom. V prípade záujmu nás kontaktujte na email: (dakany.endre@gmail.com)

  Naliehavá ponuka pôžičky.

  OdpovedaťOdstrániť
 27. Ponuka pôžičky . E-mail: dakany.endre@gmail.com

  Potrebujete osobnú pôžičku, investičnú pôžičku, dovolenkovú pôžičku, podnikateľskú pôžičku, študentskú pôžičku, pôžičku na bývanie alebo akýkoľvek druh pôžičky? Ponúkame pôžičky s 2% úrokovou sadzbou. Ponúkame výhodné pôžičky od 2 000 eur do 100 000 000 eur. Kontaktujte nás e-mailom: (dakany.endre@gmail.com) pre viac informácií.

  Naliehavá ponuka pôžičky.

  OdpovedaťOdstrániť